Často kladené otázky
Gaspan® neobsahuje laktózu.
Gaspan® neobsahuje lepek, tedy žádné suroviny na bázi pšenice, ječmene, ovsa nebo žita.
Gaspan® obsahuje vepřovou želatinu
Klinické údaje o použití silic máty peprné a kmínu během těhotenství a kojení nejsou k dispozici. Gaspan® by se proto v tomto období neměl používat.
Enterosolventní měkké tobolky jsou šetrné k žaludku a dopraví všechny účinné látky přímo do střev. Účinné látky v Gaspanu® začnou působit, jakmile se tam uvolní. Po vstřebání mají systémový účinek na funkční potíže v celém gastrointestinálním traktu.
Množství cukru v denní dávce Gaspanu® nemá z diabetologického hlediska žádný význam a není třeba jej započítávat do celkové denní dávky.
Vzhledem k nedostatku adekvátních bezpečnostních dat by Gaspan® neměly děti užívat.
Ne, Gaspan® je k dispozici jako volně prodejný lék ve vaší kamenné či online lékárně.
Tobolky je třeba užívat do vymizení příznaků, obvykle do 2 až 4 týdnů. Gaspan lze užívat bez přestávky po dobu 3 měsíců.
Gaspan® je unikátní vysoce koncentrovaná kombinace mátové a kmínové silice.
Dvě kapsle denní dávky tak obsahují tolik účinné látky jako 10,8 litru „čaje“ z listů máty a semen kmínu*, což je ekvivalent 73 šálků.
Užívejte 1 tobolku 2x denně. Tobolky se polykají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny (například sklenicí vody) nejméně 30 minut před jídlem, nejlépe ráno a v poledne.
Gaspan® obsahuje účinné látky: 90 mg mátové silice a 50 mg kmínové silice.
Pomocnými látkami jsou: sukcinylovaná želatina; glycerol 85%; polysorbát 80; propylenglykol; glycerol-monostearát 40-55; kopolymer methakrylové kyseliny a ethylakrylátu (1:1) 30% disperze; triglyceridy se středně dlouhým řetězcem; natrium-lauryl-sulfát; tekutý nekrystalizující sorbitol; oxid titaničitý (E 171); žlutý oxid železitý (E 172); patentní modř V (E 131); chinolinová žluť (E 104).
Ne, všechny přísady a barviva v Gaspanu® jsou bezpečné a běžně se také používají v potravinářských výrobcích.
Funkční trávicí poruchy může být obtížné diagnostikovat, protože není vždy snadné přesně určit příznaky.
Trávicí proces začíná vaším prvním soustem. Zjistěte, jak funguje váš trávicí systém.
Náš mozek a zažívací ústrojí jsou úzce propojeny. Trávení tak může ovlivňovat naše pocity a naopak, například stres může ovlivňovat zažívání.